Hizmet Anlaşması2019-01-05T00:03:00+03:00

Kobides Hizmet Anlaşması

Düşük Maliyetler İle
Destek Almanın En Avantajlı Yolu

BT altyapınızda bulunan ve iş devamlılığınız için önemli olan en az 5 son kullanıcı bilgisayarını kapsayan Hizmet Anlaşmasını Kobides ile yapmanız durumunda anlaşma kapsamında olmayan diğer tüm BT altyapı donanımlarında ve uygulamalarında oluşacak sorunlarda “Çağrı Başı Destek Hizmetleri” liste fiyatlarından %33 oranında başlayan indirimlerle Destek Hizmeti alabilirsiniz. Üstelik Hizmet Anlaşması yapan müşterilerimiz Kobides’in uyguladığı “Sabit Kur” avantajından da yararlanıyorlar.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Hizmet Anlaşması Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Bakım Anlaşmasından Farkı Nedir ?2019-03-05T01:00:40+03:00

Kobides Bakım Anlaşması; müşteri ortamında bulunan tüm BT altyapısını hedeflerken Kobides Hizmet Anlaşması, müşteri için kritik olan en az 5 son kullanıcı bilgisayarını hedefleyen bir hizmettir.

Hizmet Anlaşmasının Avantajı Nedir ?2019-03-05T01:00:32+03:00

En az 5 son kullanıcı bilgisayarını kapsayan Hizmet Anlaşmasını yapmanız durumunda, anlaşmaya dahil edilmeyen sistemler üzerinde oluşacak sorunlara müdahale edilirken Çağrı Başı Destek Ücretlerinden %33 oranında başlayan indirim ile hizmet alırsınız.

Kimler İçin Uygundur ?2019-03-05T01:00:28+03:00

BT altyapı envanteri, iş gereklilikleri ve operasyonel sebeplerle küçük hacimli olan firmalar için bakım anlaşması ücretleri yüksek maliyet oluşturabilmektedir. Bu segmentte yer alan firmalar genelde çağrı başı destek konsepti ile çalışmaktadır, anlaşmasız hizmet alımları sebebiyle BT destek hizmetleri için maliyetler öngörülemez bir durum almaktadır.

Anlaşma Dahilinde Yer Alan Donanımlar İçin Süreç Nasıl İşliyor ?2019-03-05T01:00:15+03:00

Hizmet Anlaşması kapsamına dahil edilen donanımlarınız seri numaraları üzerinden Kobides Envanter Sistemine dahil edilir, periyodik olarak yapılacak uzaktan ya da yerinde gözetim ve sağlık kontrolü işlemleri kapsamında yapılan kontrollerde görülen aksaklıklar giderilerek iş devamlılığının en yüksek düzeyde tutulmasına destek olunur.

Anlaşmada Yer Almayan Donanımlar İçin Süreç Nasıl İşliyor ?2019-03-05T01:00:06+03:00

Anlaşma dahilinde yer almayan BT altyapı sistemlerinde yaşanan sorun müşteri tarafından Kobides’e bildirilir. Talep üzerine sistemler üzerinde yapılan analiz çalışması sonucu problem tespiti yapılarak çözüm konusunda yol haritası çıkarılıp müşteri ile paylaşılır. Sorun bulunan sistem ve sorunun çözümüne ilişkin yapılacak çalışma süresi hesaplanarak Çağrı Başı Destek ücret tarifesi üzerinden en az %33 oranında indirim uygulanarak müşteri ile paylaşılır. Gerekli onaylar sonrası çalışma gerçekleştirilerek iş devamlılığı sağlanır.

DESTEK HİZMET TÜRLERİ

Kurulum ve Danışmanlık Hizmetleri

Satın alım işlemi Kobides ya da farklı bir firmadan yapılmış olan, mevcut sisteminize henüz dahil edilmemiş donanım ve yazılımların sisteminize entegre edilmesi, entegrasyon sonrası gözlemlenmesi ve raporlanması süreçlerinde danışmanlık ve kurulum konularında hizmet vermekteyiz.

Yerinde Destek Hizmetleri

Mevcut BT altyapınızda çalışmakta olan ancak farklı sebeplerle hizmet veremez duruma gelen donanım ve yazılım ürünlerinize yerinde destek hizmeti sunmaktayız. Bu hizmete benimsediğimiz kriter, öncelikle iş devamlılığının sağlanması için by-pass çözüm, sonrasında problemin belirlenerek tamamen ortadan kaldırılmasıdır.

Uzaktan Destek Hizmetleri

Müşteri sisteminin uzaktan erişimlere açık olması durumunda sistem kontrollerinin yapılması ve yaşanması muhtemel olan sistem sorunlarına uzaktan erişim yöntemini kullanarak müdahale ediyoruz. Bu destek yöntemi, Yerinde Destek Hizmetleri’ne göre işletmeler için daha ekonomiktir.