Kobides Bakım Anlaşması

Biz BT Altyapınıza Odaklanalım
Siz İşinize Odaklanın

İşletmeniz içinde konumlandırılmış tüm BT altyapınız Kobides’in güvencesi altında. Bakım anlaşması kapsamına dahil edeceğiniz tüm sistemleriniz, son kullanıcı donanım ve yazılım ürünleriniz ile baskı ve görüntüleme cihazlarınız periyodik olarak kontrol edilir, gerekmesi durumunda güncelleme işlemlerine alınır ve bir sorun oluştuğunda direkt olarak müdahale edilir. Bakım Anlaşması ile sürpriz maliyetlere katlanmadan her ay anlaşma kapsamında belirlenen ücretlerle tüm BT altyapınız profesyonel desteğe kavuşmuş olur.

Bakım Anlaşması Uygulama Süreçleri

1Bakım Anlaşması Talebi ve Giriş Seviyesi Envanter Raporu

Kobides ile Bakım Anlaşması yapmak istediğinize dair talep geldikten sonra saha destek hizmetleri sorumlumuz sisteminizde yer alan tüm BT altyapısının envanterini çıkartır. Daha sonra network altyapınız, son kullanıcı PC’leriniz ve sunucular üzerinde çalışan işletim sistemleri ve uygulamalar hakkında Giriş Seviyesi Envanter Raporu hazırlanır. Hazırlanan Giriş Seviyesi Envanter Raporu sistem mühendislerimiz tarafından incelenerek mevcut durum analiz edilir ve varsa gerekli iyileştirmelerin yol haritası belirlenir. Bu rapor tarafınızla Bakım Anlaşması yapmasanız bile paylaşılacaktır, dolayısıyla ücretsiz olarak sistem analiz raporuna sahip olursunuz.

2

Destek Kapsamının Oluşturulması ve Ücretlendirmenin Belirlenmesi

Giriş Seviyesi Envanter Raporu üzerinde yer alan bilgilere göre destek verebileceğimiz tüm sistemler belirlenir. Bu sistemler üzerinde çalışan rol ve uygulamalara özel olarak ücret tekliflendirmesi yapılır. Kobides olarak Bakım Anlaşması çalışmalarında müşteri sistemlerinin ve gereksinimlerinin ön planda tutulmasını benimsemekteyiz, bu sebeple Bakım Anlaşması tekliflendirmesi yapılırken tüm sistemleri kapsayan bir ücret politikası uygulamıyoruz. Sisteminizde yer alan envanter bileşenleri için ayrı ayrı fiyatlandırma uyguluyoruz. Bu sebeple sizin için kritik olmayan donanım ya da uygulamaları bakım anlaşması kapsamına dahil etmeyerek maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Bakım Anlaşması Destek Kapsamı oluşturulduktan sonra talep ettiğiniz her sistem için “birim başı” ücretlendirme yapılarak ücret teklifini hazırlarız.

3

Teklif Onayı ve
Bakım Anlaşmasının Başlatılması

Onayınıza istinaden yapılan Bakım Anlaşması uygulanmaya başladığı zaman tüm BT altyapınızın Detaylı Envanter Raporu oluşturulur. Envanterde yer alan tüm donanımların seri numaraları ve yazılım bilgileri rapora dahil edilir. Yazılım olarak güncel olmayan tüm ürünlerde gerekli yükseltme işlemleri yapılarak güvenlik   riskleri ortadan kaldırılır ve ürünlerin daha kararlı çalışması sağlanır.

Yazılım yükseltme çalışmasının tamamlanmasına istinaden tüm ürünlerde donanım kontrolleri yapılır. Donanım olarak risk altında olan ya da sorunu bulunan ürünler belirlenir ve çalışma yapılmak üzere yol haritası belirlenir.

Detaylı Envanter Raporu’nda yer alan Seri numaralar üzerinden yapılacak araştırma ile üretici garantisi biten ve devam eden ürünler belirlenir ve raporlanır. Sorunu bulunan ürünlerin onarılması için gerekli süreçler Kobides tarafından başlatılır ve sonlanmasına kadar takip edilir.

Tüm BT altyapısı kabul edilebilir endüstri standardı hale getirildikten sonra sistemlerinizin uzaktan izlenmesi ve bir sorun olması durumunda acil müdahale edilmesi için gereken süreçler başlatılarak hızla tamamlanır, bu sürecin tamamlanmasından sonra tüm sisteminiz Kobides tarafından kesintisiz olarak takip altına alınır ve bir sorun oluştuğunda daha siz hissetmeden Kobides tarafından uzaktan ya da yerinde çalışma yapılarak sistem devamlılığı sağlanır.

Periyodik olarak uzaktan ve yerinde yapılacak gözetim ve sağlık kontrolü işlemleri ile iş sürekliliğiniz en yüksek düzeyde olması garanti altına alınır.

Kobides Bakım Anlaşması Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN